Karawany

Zakład Pogrzebowy Cerber prowadzony przez Panią Ewę Surmacz zawsze wyróżniały karawany. Są to samochody nie tylko bardzo świeże rocznikowo, ale i zabudowane w renomowanych firmach specjalizujących się w tego typu przebudowach funeralnych. Każdy z samochodów jest też pieczołowicie pielęgnowany i zabezpieczony przez fachowców specjalizujących się w detailingu i zabezpieczeniach powłok lakierniczych karoserii i felg. Dzięki tym staraniom karawany sprawiają wrażenie, jak gdyby dopiero co opuściły fabrykę. W ten sposób nasze samochody stają się wizytówką firmy. Zakład Pogrzebowy Cerber rozpoznawany jest właśnie dzięki luksusowym karawanom, które przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Karawany w Warszawie

Eleganckie karawany

Obecnie firma nasza wyposażona jest w ekskluzywne Jaguary XF GRAND AURORA i F-Pace Luce zabudowane przez włoską firmę Pilato, Mercedes E W213 Toska – również z włoską zabudową Pilato, kilka karawanów Mercedes Vito z zabudową firmy Morpheus oraz Mercedesy Sprinter z zabudową Bautex.

 

Nasza flota samochodowa to nie tylko duma Zakładu Pogrzebowego Cerber, ale przede wszystkim spełnienie oczekiwań Klientów, którzy cenią sobie bardzo fakt, że ich Bliskie Osoby mogą udać się w ostatnią drogę tak luksusowym samochodem, jak jeden z tych, które należą do naszego parku maszynowego.

Biały karawan

Jakość i symbolika usług pogrzebowych

Przechodząc jedną z ulic Warszawy, gdzie swoje biuro prowadzi nasza firma, można dostrzec bardzo charakterystyczny pojazd. Zakład pogrzebowy Cerber działający od lat w Warszawie i jej okolicach jest dumnym posiadaczem wyjątkowej urody karawanu pogrzebowego. Fabrycznie nowy Jaguar o pięknej włoskiej zabudowie Pilato posiada lakier koloru białego. Jest to niestety rzadko spotykany kolor lakieru wśród karawanów w całym kraju, a tym bardziej w Warszawie. Kolor ten nie tylko wyróżnia się na ulicy (ze względu na to, że jesteśmy przyzwyczajeni do barwy czarnej w tego typu pojazdach), ale i nadaje ceremonii pogrzebowej wyjątkową symbolikę.

Barwy w naszej kulturze mają określoną symbolikę i znaczenie w związanych z nią ceremoniach. Biel jest barwą określającą czystość, niewinność i szlachetność. Dla chrześcijan biel jest barwą Boga Ojca i kapłanów jako Jego przedstawicieli, a także kolorem Apostołów – symbolizuje ich mądrość. Biel oznacza źródło życia, prawdę i zwycięstwo dobra nad złem i śmiercią. To zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią jest tu najważniejsze, gdyż nadaje śnieżnobiałemu kolorowi karawanu pogrzebowego wymiaru duchowego. Symbolizuje zmartwychwstanie i życie wieczne u boku Boga Ojca w niebie. W dawnych czasach, w początkach chrześcijaństwa, biały był kolorem żałoby, a w niektórych kulturach wschodu jest nim do dziś, np. w Japonii po śmierci ozdabia się cały dom na biało kwiatami i tkaninami. Świadczenie usług pogrzebowych białym karawanem jest świadomym zamiarem umotywowanym religijnie i kulturowo. Wysoka jakość usług pogrzebowych połączona z wysoką kulturą to gwarancja godnego pochówku w Warszawie.

Często biały bukiet kwiatów daje się pannom, by okazać im szacunek. Zakład pogrzebowy Cerber udostępnia rodzinom biały karawan na ostatnią drogę ich bliskich, by wyrazić swój szacunek do Nich i do Osoby zmarłej.

MENU